Záběhlice jsou taková fotogenická čtvrť, zejména stráně, po kterých se šplhají k Zahradímu městu, údolí Botiče a Hamerský rybník s okolím.

Vrby jsou takové fotogenické stromy. Kmeny mají křivolaké, plné zákoutí a dutin, borku proplétaně vrásčitou, větve rozsochaté a větvičky upravené do roztodivných účesů, skoro jako ženy, které neužívají Schwatzkopf, Wellu ani Oriflame.

Na hrázi Hamerského rybníka postávají vrby už nějakých 200 let. Některé jsou hrdé a ztepilé, jiné jsou skloněné a unavené životem. Všechny jsou však krásné - no posuďte sami.


Pokračování v článku

V průběhu focení se nestalo nic zvláštního, slunce osvětlovalo, vítr vlnil, prostě pohoda jako vždycky, když fotím vrby v Záběhlicích. Jen na jednu maminku, která kolem tlačila kočárek, jsem se musel usmát. Zjevně totiž pochybovala o mém zdravém rozumu, když viděla, jak pěkně zblízka zabírám kůru jedné z vrb. Doufám, že úsměv její obavy rozptýlil :-)
© This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. - Langweil.info «» Prago.info