Opět si k nám zaskočila Skokka. Tož vítaj!

 

Toto budiž holdem Tomáši Baldýnskému a jednomu z jeho Baldachýnů (a mojí sestře, která mě na něj upozornila). Bez nich dvou by byl můj svět o něco méně barevný.

T.B. se zamýšlí nad tím, že jedno z internetových míst, kde si užijete zaručeně spoustu legrace, je, tak trochu paradoxně, česká wikipedie.
(Zde odstavec na vysvětlenou, pro nezasvěcené. Cituji z článku T.B.: "Na začátku bych měl možná vysvětlit, co je "wikipedie" - jedná se skutečně o fantastickou věc, jakousi encyklopedii, která vzniká spoluprací tisíců lidí na celém světě - a i vy se můžete zapojit do jejího doplňování a editování. Jejím základem je hypertext, všechna hesla jsou tedy mezi sebou propojená a vy jen klikáte, klikáte a klikáte a procházíte z fyziky do literatury a z literatury k pornu. Wikipedie je v základě anglická, ale dost národů v ní má svůj vlastní oddíl. Naše wikipedie má 2000 hesel, ta anglická 200 000. Člověk by řekl, že Češi, kteří neumí anglicky, jsou o spoustu dat ochuzeni a překládat neustále se měnící a kontinuálně doplňovanou databázi by byl nadlidský úkol. Ano, nadlidský. Proto nastoupil EuroTran a přeložil anglickou část wikipedie do češtiny. A je to vážně velká jízda!".)

Jak vidno, ona velká švanda vzniká jako původně zcela nezamýšlená, protože encyklopedie má za úkol člověka informovat a rozšířit mu obzory. Což je vlasně nakonec svým způsobem pravda - můžete se dozvědět i nečekané :)

Zmiňovaný článek T.B. mě inspiroval k návštěvě wikipedie a musím říct, že to byla vydatná ochutnávka. Některá sousta zde předkládám.

Dr. Helmut antimonový prášek (narozený Duben 3, 1930) byl Bundeskanzler Federální kancléř) Německa od 1982--1998. On byl vdaný k Hannelore antimonový prášek a má dva syny.

mozek
je dohlížecí centrum nervová soustava se sestávat šedá hmota (povrchní části volaly mozková kůra a hluboký mozek jádra) a bílá záležitost

ucho
jsou varhany použité zvířetem objevit zvuk který není vždy v stejné části těla.

Ekologie ryb
Ryby mohou vyskytnout se v nejvíce všechny velké hustoty vody na jedné soli a sladké vodě, ve velikostech sahat od těsně pod stranou k několik metrům tisíce. Nicméně, hyperaktivní-solný jezera milují Velké slané jezero nestojí za rybami. Některé druhy ryb byly speciálně chovány být dodržoval a ukázal v akvárium.

Kouření tabáku
je postup kreslení tabák kouř do pusy.

Sex
Členové mnoho druh živých věcí být rozdělil se na dva nebo více kategorií volalo pohlaví.

Výzdoba
je objekt nebo akt na krasavici zvýšení osoby, místnost, etc

Fyziologické rozdíly
v lidském fyzickém vzhledu od osoby na osobu Výška, váha, barva kůže, pohlavní orgány, krtci, vlasy červenat a psát, tvar karoserie

Integrované služby digitální síť (ISDN)
je typ telefon síťová soustava. Více specificky, ISDN je soubor etiket pro hovory otevírání a pak trhat je dole.

Internet
V obecném smyslu, internet (s malým písmem "i", zkrácený tvar originálu pohřbít-síť) ...

pračka
je stroj navržený pomáhat v čištění prádelna, i. e. obložení a jiná domácnost textil takový jako roušky a listy.

Doprava nebo přeprava
je pohyb osob a zboží z jednoho fleku na jiného.

Generál jede spiknutí tramvaje
je populární městská legenda to Motory generála ilegálně získaný mnoho nás tramvaj systémy a nahradil je s autobusy pro expres účel propagování automobil.

cestování
je dlouhá cesta. Déle to se ujme více to stojí.

Nekňuba (Raphus cucullatus, nazvaný Didus ineptus Linnaeus)
byl metr-vysoce (yard-vysoce) nelétavý pták ostrova Mauritius. To žilo z ovoce a hnízdilo na zemi. [Gerzonova poznámka: český název tohoto opeřence zněl - blboun nejapný]

Vlasy nohy
jsou vlasy, které množí se na nohy lidí, obecně hrát u počátku dospělosti. Lidi věří nožní srst je nežádoucí osoba na některých situacích, vedoucí na praktiky milovat hoblina nohy.

Hoblina ramena pro ženy
Pro ženy, praxe hobliny nohy pochází z relativně nedávného kulturního standardu v západu, který považuje nohu za vlasy na ženách neatraktivní

Bohužel se musím navrátit ke svým pracovním povinnostem, což mne nutí pouť wikipedií předčasně ukončit. Nepochybuji ale o tom, že mezi těmi dvěma tisíci českých hesel čeká ještě lecjaká veselost neobjevena. Máte-li tedy čas a chuť, vydejte se na cestu i Vy - sem: http://cs.wikipedia.org/wiki/Hlavn%C3%AD_strana
© This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. - Langweil.info «» Prago.info