Skokka má problém s Tiscali, Tiscali má problém se Skokkou. Skokka nemá vlastní blog (zatím); tak jí občas půjčím Gerzonku. Ať se vyřádí. Budu jí držet palce.

Gerzon


Tak vážení, opravte si, prosím, e-mailovou adresu na moji maličkost ve svých adresářích.

Ne že by spravovatelé serveru tiscali závadu nespravili, oni ji opravili naprosto dokonale - chodí mi totiž veškerá pošta. Stačilo tam zavolat "jenom" dvakrát a hle - "už" za čtyři dny je moje schránka opět přijímající. Akorát mě čekalo ještě jedno překvapení. Mám nastavené filtry, které nepustí do mé schránky některé spamy. Toliko teorie, která byla praxí před tou poruchou. Teď jsou filtry vesele ignorovány (ačkoli se zobrazují jako zapnuté a funkční) a chodí mi skutečně veškerá pošta, včetně té, co má být odfiltrována.

Při představě dalšího rozhovoru s operátorem na tiscali, jsem nějak usoudila že dvakrát mi to stačilo až až a že to nemá cenu. Oni totiž zřejmě mají v popisu práce předpokládat, že volající uživatel schránky je vadný operátor a chyba je na jeho straně, nikoli na straně tiscali. Takže to trvá tak deset minut než se dostanete k tomu, že operátor předá zprávu o chybě nějakýmu technikovi.
- Dobrý den, mám nějakou poruchu na schránce, nepřijímá žádnou poštu.
- Počkejte, já se tam podívám. Ale vy tu máte spoustu došlé pošty?! (Ty blbe, co sem voláš, když ti to funguje...!)
- Ano, ale když se podíváte na data přijetí, uvidíte, že poslední došla 22.4. A od té doby už nic nechodí.
- Aha, tak počkejte. (Najdu si na tebe něco jinýho). No, ale vy tu máte nastaveno přeposílání pošty na mobilní email, tak to vám chodí tam a ne sem! (Já věděla, že na tebe něco najdu!)
- Prosím podívejte se na ten filtr dobře - je to pouze odeslání KOPIE na mobilní email, nikoli jeho přeposlání.
- Aha, no jo, už to vidím. Ale máte tady nastaveno spoustu filtrů. (Ha!)
- Ano, to je na zahraniční spamy. Vysvětluje to nějak že mi nechodí žádná pošta a vrací se odesílateli chybové hlášení?


Celkem to chápu - kromě toho, že nejsem platící zákazník, je potřeba aby jim filtry fungovaly (líp než ty moje v emailu :) ). Jenže mě to nebaví. Takže jsem zahájila přesun na seznam. Vkládám do toho velké naděje. Mám na výběr freemailu totiž stejně neomylný čuch jako na výběr fronty v supermarketu. S neomylnou jistotou si vždycky vyberu tu frontu, kde se to nějak přede mnou zasekne a trvá to dlouho. "Takže ten hrášek si teda brát nebudete? Teda tu mouku a tu vodu jo a hrášek chcete teda jen ten v konzervě a ten mraženej už ne. Aha. Hlášení pro zaměstnance - prosím pani vedoucí na pokladnu číslo 2, bude storno. ... Aleno, nevíš kde je vedoucí, nějak dlouho nejde, nešla vona nahoru na svačinu?"

A se stejnou jistotou si vyberu provozovatele freemailu, který je (alespoň v době mého pobytu) se slabým zabezpečením nebo má nějaký technický problém. Už jsem takhle cestovala několikrát, snad to bude na seznamu konečná - znáte to: "email zdarma na celý život". (Hahaha, to jako Seznam je poslední na seznamu.)

No, má protekci - uvádí to tam pes!

Tak, se mějte.

Skokka
© This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. - Langweil.info «» Prago.info